BENTONİT NEDİR?

Bentonit hakkında bilmeniz gerekenler

Doğadan Gelen Özenle İşlenmiş Kedi Kumlarıyla Tanışın

Milyonlarca yıl önce, dünyamız yoğun yanardağ faaliyetleriyle sarsıldı. Bu doğal olaylar, denizlere dökülen volkanik kül, tüf ve lavların zamanla kimyasal değişime uğramasıyla bentoniti oluşturdu. Recoll olarak, bu doğal sürecin muhteşem ürünüyle kusursuz kedi kumları üretiyoruz.

Bentonit, başlıca montmorillonit olmak üzere küçük kristallerden oluşan, yumuşak ve şekil verilebilen bir kayadır. Ülkemizde yaygın olarak kullanılan çeşitli killerin çoğu bentonittir. Geçmişte, evlerin çatılarını sızdırmaz hale getirmek için bile kullanıldı. Recoll, bu eşsiz doğal kaynağı, en saf ve etkili şekilde işleyerek kedi kumu olarak sunuyor.

Bentonitin özellikleri çok çeşitlidir ve endüstride geniş bir kullanım alanına sahiptir. Döküm endüstrisinden temizlik malzemelerine, tarımdan seramik üretimine kadar birçok alanda kullanılır. Montmorillonit ticari adı olan bentonit, ilk kez 1898’de ABD’de kullanılmıştır ve adını Güney Fransa’daki Montmorillon’daki yataklardan almıştır.

Dünya bentonit rezervi 1.870 milyon ton olup Türkiye, bu rezervin yaklaşık yüzde 15’ine sahiptir. Recoll olarak, bu eşsiz doğal kaynağın değerini biliyor ve en kaliteli kedi kumlarını üretmek için özenle çalışıyoruz. Doğadan gelen saf bir dokunuşla, evcil dostlarınız için en iyisini sunuyoruz.

NEREDEN TEMİN
EDEBİLİRİM?